Moje TOP 5 filmów animowanych

To jest bardzo subiektywny przegląd filmów animowanych, które uwielbiam i do których często wracam (albo wracałem, bo z czasem różnie). Myślę, że tytułów nie trzeba szczegółowo omawiać. Są to bowiem powszechnie znane produkcje.

#5. Kraina lodu

Kraina-loduOpowieść o siostrach – Elzie i Annie, które tracą rodziców. Elza posiada niezwykły dar, a mianowicie panuje nad lodem. To znaczy owego panowania nad lodem musi się dopiero nauczyć.

W filmie spodobało mi się niekonwencjonalne zakończenie – Annę może ocalić tylko prawdziwa miłość. I tu twórcy sięgnęli po ciekawe rozwiązanie. Jakie? To już trzeba zobaczyć.

#4. Toy Story

240px-Toy_Story_logo.svgBodaj pierwszy film w całości zrealizowany komputerowo. Takie małe wspomnienie z dzieciństwa – premiera pierwszej części miała miejsce ponad lat temu. Każdy odcinek to dobrze skrojona fabuła. Tu również promowane są takie wartości jak przyjaźń, poświęcenie czy honor.

 

 

#3. Auta

7521194.3Aby osiągnąć sukces, nie można polegać na samym sobie. Czasami trzeba zejść z piedestału, aby zobaczyć, że tam niżej także żyją ludzie (albo auta) i mają swoje większe lub mniejsze zmartwienia. „Auta” to szczególna opowieść o byciu prawdziwym kumplem, takim na dobre i na złe oraz o tym, co tak naprawdę liczy się w życiu.

 

 

#2. Samoloty oraz Samoloty 2

600x338-planes-promoZarówno pierwsza, jak również druga część, niosą w sobie ciekawe przesłanie. W „Samolotach”, o czym pisałem <klik>, Dusty, czyli mały samolot rolniczy, marzy, aby wziąć udział w prawdziwych zawodach sportowych. Konsekwentnie realizuje swój cel.

W drugiej części natomiast nasz główny bohater staje przed wyborem – albo pomoże kumplowi, albo dalej będzie robił to, w czym jest naprawdę dobry.
Dla mnie są to niesamowite opowieści o przyjaźni, realizacji marzeń, poświęceniu oraz o pracy, jaką trzeba wykonać, aby stać się lepszym.

#1. W głowie się nie mieści

246562_w-glowie-sie-nie-miesci_chDla mnie ten film to odkrycie życia! Tej produkcji poświęciłem osobny wpis już jakiś czas temu. Dlatego w tym miejscu tylko podaję link <klik>.

 

 

 

A Wy, jaki film animowany najbardziej lubicie?

One thought on “Moje TOP 5 filmów animowanych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *