Jest godzina 23:20 i zaczynam pisać ten tekst. Właśnie skończyłem czytać „Czarną Madonnę” Remigiusz Mroza. Czuję, że serce jeszcze nie jest spokojne, a tętno nieco podwyższone. Trochę zwalam to na karb tego, że dzisiaj przebiegłem swoje pierwsze 10 km w tym roku i organizm dochodzi jeszcze do siebie. Niemniej stwierdzam Czytaj dalej…
Kategoria: Recenzje
Zwiadowcy i Drużyna – o seriach Flanagana raz jeszcze
Przegapiłem, po prostu przegapiłem. 11 listopada 2017 r. miała miejsce premiera siódmego tomu serii „Drużyna”, autorstwa Johna Flanagana. Autor pochodzi z Australii, a zasłyną książkami innej serii – „Zwiadowcy”. O kilku pisałem już na e-poloniście, ale postanowiłem wrócić do tematu. „Zwiadowcy” – za co lubię? Tu tylko wspomnę, że nie Czytaj dalej…
Tata i opieka nad chorym dzieckiem
Dramatyczno-liryczna proza życia, czyli tata i opieka. Wpis jest komentarzem, który brał udział w konkursie na blogu mama-trojki.pl Bożeny Jędral. Szczęśliwie udało nam się wygrać zestaw Lego Duplo z dźwigiem, o którym mały S. marzył. Tak się akurat złożyło, iż w zeszły piątek, mały S. był skazany, o przepraszam, oddany Czytaj dalej…
K. M. Bakow Fontanestrasse, czyli Bielsko-Biała w literackiej odsłonie
Powieść K. M. Bakowa „Fontanestrasse”, to kolejny kryminał, który zaskarbił sobie moje serce. Z innej strony – po raz pierwszy czytałem książkę osadzoną w miejscach mi znanych – Bielsko-Biała. Naprawdę ciekawe doświadczenie, bardzo pozytywne.
John Flanagan: Drużyna cz. 6 – Nieznany ląd
Istnieją autorzy, których publikacje czytam z zapartym tchem, wypatrując oraz wyczekując wszelkich nowości. A kiedy już pojawia się informacja, że coś się pojawi, serce zaczyna bić szybciej. Tym razem jednak coś przegapiłem. Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazał się szósty już tom Drużyny – Nieznany ląd, pióra Johna Flanagana. I znowu dałem się kupić…
Harry Potter i przeklęte dziecko – przeczytane
Dzięki uprzejmości uczennicy, Harry Potter i przeklęte dziecko , przeczytałem. I choć do ósmej już części przygód czarodzieja z Wysp Brytyjskich podchodziłem z dystansem, przyznam, że się nie zawiodłem. Pisałem zresztą <klik> pół roku temu, iż będzie to hit wydawniczy jesieni. Myślę, że się nie pomyliłem.
Ferrin Katarzyny Michalak
O pierwszej części kwintologii dotyczącej fantastycznej krainy Ferrin, autorstwa Katarzyny Michalak, pisałem już <klik>. Dzisiaj z kolei skupię się nad całością. Jednocześnie stwierdzam, że jeszcze nie zdarzyło mi się, aby tak długo pisać recenzję książki. Całość tego wpisu nie jest powalająco długa. Jednak co rusz napotykałem jakieś problemy… Już sam nie Czytaj dalej…
John Flanagan : Zwiadowcy. Wczesne lata – Turniej w Gorlanie
Chociaż „Zwiadowcy. Wczesne lata”, autorstwa Johna Flanagana, ukazały się w zeszłym roku, dopiero teraz miałem okazję przeczytać tę książkę. I muszę przyznać, iż bardzo miło jest powrócić do świata, który tak mnie urzekł i przypadł do gustu. Choć jeszcze trochę stron pozostało, już oceniam tę pozycję bardzo wysoko. Uwaga! Dalsza część Czytaj dalej…
Joseph Delaney : Zemsta Czarownicy (Kroniki Wardstone)
Zemsta czarownicy, autorstwa Josepha Delaney, to mała książeczka (format zbliżony do A6, stron jednak blisko 300), na którą nawet bym nie zwrócił uwagi w lokalnej bibliotece. Tak się jednak złożyło, że trzy tomy stały obok siebie, tworząc swoistą wyrwę. Wielkość książki, a raczej jej małość, ostatecznie sprawiła, że mnie zaintrygowało. Czytaj dalej…
Chata – miejsce „gdzie tragedia zderza się z wiecznością”
Ostatnio na Facebooku udostępniałem informację o zapowiadanej premierze filmu „Chata”, która ma mieć miejsce w marcu przyszłego roku. Pozwolę sobie zacytować samego siebie: Czekam na ten film i jednocześnie się go boję… Obawa wynika z tego, iż to, co zobaczę na ekranie może zburzyć moje wyobrażenie. Intersemiotyka jest w tym przypadku Czytaj dalej…