pottermore.com ciąg dalszy…

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Rzecz jasna nie wszyscy muszą podzielać moje oczekiwanie pt. Do czego to wszystko prowadzi? Wiem, że cykl książek o przygodach Harry’ego Pottera budzi kontrowersje, wiem, iż w pewnym środowisku, do którego również należę, mówi się, żeby tego po prostu nie czytać z pewnych względów. Jednak… (zawsze musi być jakieś ale!), czekam co kryje się za tą stroną… O pottermore.com chodzi oczywiście.

Serwis tvn24.pl (też nie przez wszystkich lubiany – ja też nie lubię, ale czytuję!) podał taką informację:

J.K. Rowling, autorka popularnej sagi o nastoletnim czarodzieju Harrym Potterze, uruchomiła tajemniczą stronę internetową www.pottermore.com, z której wynika, że już za kilka dni czytelnicy i internauci poznają nowy projekt brytyjskiej pisarki.
– Sowy się gromadzą. Wkrótce dowiesz się, dlaczego – taki podpis widnieje pod filmikiem na portalu Youtube, do którego odsyła podana wyżej strona. Sam filmik zawiera tylko zegar odliczający czas – z dokładnością co do sekundy – do chwili, gdy sama autorka wyjaśni, czego dotyczy tajemnica. Ma to nastąpić za ponad 4 dni. prawa


Rzeczniczka jednej z najbogatszych Brytyjek powiedziała, że zapowiadany projekt „to nie kolejna książka” i że nie jest on „bezpośrednio związany” z filmem kończącym cykl przygód Harry’ego Pottera. – Obecnie nic więcej nie zdradzimy – dodała. Polska premiera wieńczącego sagę filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2” odbędzie się 15 lipca. (cytata za: https://www.tvn24.pl/-1,1707434,0,1,sowy-sie-gromadza–co-wymyslila-rowling,wiadomosc.html – dostęp 19 czerwca 2011 r.)

Do tego dodano jeszcze zwiastun:

Ciekawość trochę mnie zjada… Ot, taka ta moja filologiczna natura – cieszy niemalże każda książka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *